24.06.2026.
24. lipnja 2026. godine održana je konstituirajuća
sjednica Gospodarsko-socijalnog vijeća u Osječko-baranjskoj županiji u Osijeku.
Za novoga je predsjednika izabran zamjenik županice Josip Miletić, a
dopredsjednici su direktor Regionalnog ureda HUP-a u Osijeku Ivan Sarić te
predstavnica sindikata Ksenija Bešlić.
Članovi GSV-a potom su usvojili novi
Poslovnik i plan rada za 2026. godinu. Gospodarsko-socijalno vijeće
Osječko-baranjske županije i dalje će se baviti temama iz gospodarstva,
demografije i zapošljavanja s ciljem unaprjeđenja socioekonomskih uvjeta u
zajednici. Kroz socijalni dijalog između predstavnika vlasti, poslodavaca i
sindikata nastojat će se pronaći održiva rješenja za ključne razvojne izazove.